Дебне опасност! Младите хора са обсебени от момичета с изкуствен интелект: бивш изпълнителен директор на Google предупреждава за бъдещето на младите мъже 

10 декември 2024 04:36   3668 прочита


 
 
Бившият главен изпълнителен директор на Google Ерик Шмид изрази загриженост за бъдещето на младите мъже, като предупреди, че „днешната младеж е обсебена от момичетата с изкуствен интелект“. 


По време на скорошно интервю за подкаста The Prof G Show Шмид отбеляза, че нито родителите, нито младите хора са достатъчно подготвени да се справят с това, което той нарече „неочакван проблем със съществуващата технология“. 

Тези виртуални спътници, според Шмид, са "толкова съвършени, че в крайна сметка очароват младите хора и ги отдалечават от реалния свят". 

„Подобна мания е възможна, особено сред млади хора, които все още не са напълно оформени емоционално или психологически“, предупреди той. 

Въпреки че жените също използват романтични партньори с изкуствен интелект, Шмид подчерта, че младите мъже са особено уязвими, защото "често се обръщат към онлайн света за удоволствие". Освен това алгоритмите, които насърчават проблемно съдържание, увеличават излагането им на рискове. 

„Когато дадете на 12- или 13-годишно дете достъп до всичко добро и всичко лошо на света, то не е готово да се справи с това“, каза Шмид. 

Опасностите от такава технология вече са демонстрирани, както в случая с 14-годишно момче от Флорида, което е подтикнато да се самоубие от чатбот. Въпреки че това е краен случай, Шмид предупреди, че подобни случаи подчертават спешната нужда от регулиране. 

„Вероятно ще е необходима още по-голяма трагедия, за да предизвика регулаторна промяна“, каза Шмид. „Но е трудно да си представим нещо по-ужасно от смъртта на тийнейджър под влиянието на неговата виртуална приятелка с изкуствен интелект. “ 

 


Още от: Любопитно

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар