Мъж се опита да пробута фалшива банкнота в банка

16 октомври 2012 10:58   10 коментара   35893 прочита


Мъж се опита да пробута фалшива банкнота в банка, съобщиха от ОД на МВР в Благоевград. Вчера сутринта в Районното полицейско управление в Петрич е получен сигнал за опит за прокарване в обръщение на неистинска банкнота от 100 щатски долара в банка „ДСК” - клон - Петрич.

От пристигналите на място полицейски служители е установено, че извършител на деянието е 19-годишен петричанин, който е поискал от служителката в банката да му бъде обменена банкнотата. Младежът е задържан със заповед до 24 часа. Неистинската банкнота е иззета.

За случая е уведомена Окръжна прокуратура -Благоевград.

източник: dariknews.bg


Още за: банкнота   банка   измама   Още от: Крими

Принтирай статия
10 коментара
16 Октомври 2012 11:59 | идиотщина....
Оценка:
4
 (
10
 гласа)

И какво като има такава банкнота? Задържан за 24 часа? Пародия!!


16 Октомври 2012 13:01 | 166
Оценка:
6
 (
6
 гласа)

в наште банки масово искат само чисто нови банкноти, иначе не ги взимат. А колко много банкноти идват от студентски бригади, стари, намачкани... Е затова печелят чейнчбюрата, щото взима всичко хората


16 Октомври 2012 17:13 | Българина
Оценка:
9
 (
11
 гласа)

На всеки може да му пробутат фалшиви пари някъде, хората не са експерти да ги познават. Това не значи, че трябва да се стресират хората с арести. Не е редно, да се арестуват хората за това деяние, освен ако МВР има оперативна информация за определени хора и са под наблюдение. На покойният ми баща, възрастен човек от чейнч бюро му бяха продали 100 долара фалшиви/без документ/. Има ли гаранция, че работещите от тези бюра или др. финансови институции умишлено или не, са работили навремето и сега само с истински пари?


16 Октомври 2012 18:36 | Лунджо
Оценка:
1
 (
11
 гласа)

Язе затва карам на разменна трампа, давам яйца, зимам извара, предотстъпвам пръчо за саат-два, и ми давааа ярета после. Разменна трампа му е макята, ще е па тва долар не знам и не сакам и да го знам.


17 Октомври 2012 08:31 | zapoznat
Оценка:
5
 (
5
 гласа)

бре бре какво е станало имало е слу4аи когато банкомат пуска 20 лева валхиви и какво да направим да ги затворим вси4ки от банката в ареста смотана дарйава и полиця


17 Октомври 2012 11:05 | @???
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Кое му е пародията и кое е идиотщината ...да го почерпят ли
... престъпление е пускането в обращение на подправени парични знаци или приравнени на тях други финансови знаци. Това престъпление е предвидено в чл. 244 НК. Неговата ал. 1 гласи следното: „Който прокара в обращение подправени парични или други знаци или платежни инструменти по чл. 243, ал. 2, придобие или си служи с такива, като знае, че са подправени, или ги пренесе през границата на страната, се наказва с... ”.
Субект на престъплението може да бъде всяко наказателноотговорно лице, което обаче не е участвало в подправката. Ако е участвало преди това в подправка на знаците, то лицето ще носи отговорност само за тяхната подправка по чл. 243 НК и никога за ползването им по чл. 244 НК. Разглежданият състав е субсидиарен спрямо този по предходния чл. 243 НК, заради което не може да има реална съвкупност между двете престъпления.
Предмет на престъплението са подправени парични знаци, таксови или пощенски марки, облигации ил


17 Октомври 2012 11:06 | @???
Оценка:
-1
 (
3
 гласа)

Предмет на престъплението са подправени парични знаци, таксови или пощенски марки, облигации или други държавни ценни книжа; платежни инструменти. Предметът следователно е същият както на предходното престъпление.
Изпълнителното деяние по алинея 1 се изразява в една от следните три форми:
а) Първата му форма е прокарването в обращение на подправени финансови знаци. Тази форма на изпълнителното деяние се свежда до първоначално разпространяване на подправените знаци – непосредствено след тяхното изготвяне или преправяне – чрез предаването им на други лица или чрез извършване на плащания с тях.
б) Втората форма на изпълнителното деяние е служенето с подправени финансови знаци. Тази форма на изпълнително деяние означава, че деецът още когато приема знаците, знае, че са подправени, а след това сам ги ползва, за да извърши на свой ред плащане. Разбира се, по-често срещан е случаят: деецът да узнава, че знаците са подправени не когато ги приема, а по-късно – когато ги държи, и въпреки то


17 Октомври 2012 11:07 | @???
Оценка:
-1
 (
3
 гласа)

а по-късно – когато ги държи, и въпреки това на свой ред плаща с тях. С оглед на това и за по-пълна защита на паричното обращение е предвиден и чл. 245 НК. Според него, „Който приеме подправен паричен или друг знак по чл. 243 и след като узнае, че е такъв, съзнателно го прокара в обръщение като истински, се наказва с... ”.
в) И третата форма на изпълнителното деяние по чл. 244 НК е внасянето в страната на подправени финансови знаци. Внасяне на такива знаци има, когато те са пренесени през митническата ни граница в посока към вътрешността на страната (вносна контрабанда).


17 Октомври 2012 11:52 | на Темида Майката
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

Законовата рамка е ясна.. Въпросът е как ще докажат, че човека умишлено ги разпространява?! Нали бяхме невинни до доказване на противното?!

И както каза някой преди мен, хората да не са експерти!!! На мен лично пари изтеглени от банкомат не са ми ги взимали в бензиностанция, защото бяха фалшиви... Какво правим в този случай? Имаш ли някой закон за това?

Со здраве!


17 Октомври 2012 11:54 | пак тя
Оценка:
5
 (
5
 гласа)

а и също гръмкото заглавие на "Струма" не е коректно.... : "Мъж се опита да пробута фалшива банкнота в банка"!?!

Какво значи опитал да пробута? Осъди го "вестника" вече!?




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар