Учителка събра от цял свят 85 възпитаници от випуск 1960 на НХГ
![](/images/eye.gif)
![](https://www.struma.com/_thumb.php?tf=uploads/image/42/hilife2_95_6695.jpg&tw=530&th=510&tq=100)
![](images/spacer.gif)
Голямата изненада - класният доц. Ив. Тулилов от Медицинска академия
Дългогодишната благоевградска учителка Яна Икономова се нагърби с нелеката организационна задача да събере от цял свят випуск 1960 на НХГ “Св.Св. Кирил и Методий” /бивша Солунска/ и успя да организира бляскава абитуриентска вечер на някогашните си съученици. След месеци усилено издирване, десетки телефонни разговори и писма по електронната поща химичката Яна Икономова откри 84 бивши гимназисти и срещата действително се превърна във втори бал.
Променени от годините, но със същия младежки дух, на тържествената вечеря пристигнаха популярната певица - изпълнител на стари градски песни, Роза Чалъкова, кардиологът д-р Красимира Янкулова и колегата й д-р Милан Делев, бившият директор на “Кремиковци” инж. Чавдар Черкезов, ексшефът на “Спортния тотализатор” Атанас Хаджигеоргиев, инж. Георги Антов, бившият служител на посолството ни във Виена Димитър Чимев и др. От Сливен дойде фармацевтът Евдокия Пиринчина, от Севлиево пътува Борислава Димова, от Варна - Златка Денкина. Софийската група бе водена от Вера Врегазова. В нея беше и голямата изненада за абитуриентите - един от класните ръководители на випуска - доц. д-р Иван Тулилов, който е преподавател в Медицинска академия.
Единственият проблем на срещата бе, че нощта се оказа твърде къса, за да могат “златните” абитуриенти да си спомнят всички култови моменти от гимназиалните години и да си разкажат един другиму кой какво е постигнал в живота за половин век.
Иначе и от мен Здраве, Слънце и Усмивки за "Випуск 19060!
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.