37 петричани, сред тях и 9-годишният Симеон Георгиев, покориха връх Митикас
05
юли
2011
00:18
9 коментара
34881 прочита
Туристите от сдружение “Конгур” на връх Митикас
37 петричани покориха втория по височина връх на Балканите - Митикас, висок 2918 м, намиращ се в планината Олимп в Гърция. Петричките туристи от сдружение “Конгур” бяха предвождани от алпинистите Мартин Маринов и Георги Георгиев-Черния от София. Най-малкият в групата, който покори върха, бе 9-годишният Симеон Георгиев от Петрич. Той е сред най-младите членове на сдружение “Конгур”.
Според двамата алпинисти водачи на пръсти се броят децата под 10 години, които са покорили Митикас, а 9-годишният петричанин Симеон Георгиев е единственият от Югозапада. Въпреки трудния за изкачване връх, той нито за момент не е спрял и е спазвал стриктно всички указания на своите инструктори алпинисти.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.