Във Венецуела участието в политиката е криминализирано
Във Венецуела няма равнопоставеност и прозрачност, а участието в политиката е криминализирано. Изборите, на които опозицията, както сочат социологическите проучвания, се очаква да спечели, са тази неделя, 28 юли. Около 600 000 граждани-доброволци ще бъдат около избирателните секции в цялата страна, за да осигурят и гарантират спокойствие на всички граждани, за да могат да излязат и да гласуват. Това коментира Лауре Никотра, журналист, социолог и комуникатор в социлните медии, в предаването "В развитие" на Bloomberg TV Bulgaria с водеща Вероника Денизова.
"Изборите във Венецуела са обществен процес. Ние се подготвяме и участваме всички. Доброволците ще подпомагат дейността на застъпниците и на секционните комисии. Ако страната е така разделена както показват социологическите проучвания, 80% на 20%, или с 30 – 40% преднина за кандидата на опозицията, тези доброволци ще са баланса срещу избирателните комисии, назначени от Националния съвет за изборите".
Анализатори определят президентските избори във Венецуела тази неделя като един от най-важните в историята на страната. Това са първите президентски избори след наложеното икономическо ембарго, което притиска силно икономиката на Венецуела. Залогът на вота е огромен и заради 8-те милиона венецуеласки мигранти, които потърсиха по-добър живот и възможности в други страни от Латинска Америка или в САЩ.
Изборите много символично се провеждат на 28 юли, денят в който Уго Чавес щеше да стане на 70 години. От година и половина управляващата партия PSUV е изнесла щаба си в Баринас, родният щат на Уго Чавес. Там е базирана и Лауре Никотра – журналист, социолог и комуникатор в социалните медии. Има собствено предаване, разпространявано в Инстаграм, както и блок в местно радио. Посветила се е на намиране и предоставяне на информация на гражданите.
Изборите са тази неделя, 28 юли. Остават само два дни до този много важен момент, който ще даде възможност на венецуелците да определят и решат бъдещето ни по конституционен, мирен начин, чрез избори, каза в ефира на предаването Никотра. Тя припомни, че от 1998-1999 година Венецуела се управлява първо от Уго Чавес, а след това от Мадуро, като от тогава на власт успяват да се удържат „чавизмът“, а сега „мадуризмът“, въпреки агонията на режима.
По думите й бедствието, което преживява Венецуела, е видно от огромния брой хора, които напуснаха страната в търсене на препитание, за да подпомагат семействата си във Венецуела - около 8 млн. души са в Латинска Америка и Европа. Основно са в Колумбия, Чили, Перу, САЩ, Уругвай, Аржентина и много други странни. Тази ситуация генерира огромен конфликт в региона и на континента.
dnes. bg
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.