Изписват от „Пирогов” четирима от приетите след трагедията в Кочани



сн.Бгнес
Четирима души, приети в „Пирогов” след трагедията в Кочани, ще бъдат изписани утре от болницата. Това съобщи пред NOVA началникът на Клиниката по изгаряния и пластична хирургия - проф. д-р Мая Аргирова.
Те временно ще останат в България, за да може да бъде проследено тяхното състояние. Лечебното заведение ще има ангажимент към възстановяването на пациентите през следващите две години.
Трагедията в Кочани
Припомняме, че при пожар в заведение „Пулс“ в град Кочани на 16 март загинаха 61 младежи, а близо 200 бяха ранени. Огънят, който се разрази по време на концерт на популярната група ДНК, е причинен от искри от пиротехника, използвана за светлинни ефекти, сочат първоначалните данни от разследването. Официални представители посочиха, че лицензът на дискотеката е бил получен незаконно. Обектът е бил само с един авариен изход, който е бил заключен по време на концерта. Имало е само два пожарогасителя и не е имало аларма за пожари и система, която пръска вода в случай на пожар.
От пострадалите 80 бяха приети в болници в чужбина.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.