Ивайло Московски става изпълнителен директор на ББР
Българската банка за развитие допълва с нови членове Управителния и Надзорния си съвети, съобщи институцията на своята интернет страница. Дългогодишният ръководител на управление "Финанси" в банката Димитър Митев ще се присъедини към надзорния орган, а бившият вицепрезидент по оперативна дейност и член на УС на Черноморската банка за търговия и развитие Ивайло Московски ще стане част от оперативното ръководство на ББР като член на Управителния съвет и изпълнителен директор.
Димитър Митев е доказан експерт с 32-годишен опит в банковата сфера, отбелязват от банката. Той е магистър по финанси от УНСС, с многобройни допълнителни квалификации. Митев притежава степен CFA – сертифициран финансов анализатор. В Българската банка за развитие работи от 2011 г., като последователно е ръководил управленията "Планиране, анализ и регулации", "Съответствие" и "Финанси". Бил е и член на Съвета на директорите на Националния гаранционен фонд, част от Групата на ББР. Кариерата на Димитър Митев е преминала още през HVB Bank Biochim (днес част от Уникредит Булбанк), СиБанк, Юробанк (Пощенска банка) и Делойт България.
Ивайло Московски е завършил публични финанси в УНСС и финансов мениджмънт в Стопанската академия "Д. Ценов" в Свищов.
В продължение на 4 години участва в ръководството на Черноморската банка за търговия и развитие със седалище в Солун. В качеството на вицепрезидент – оперативна дейност с ресор Риск ръководи проекти по внедряване и наблюдение на риск политики, отговаря и за ESG политиката на банката.
Московски е министър на транспорта, информационните технологии и съобщенията в периода 2011-2013 г.; 2014-2017 г., както и 2017-2018 г.
Бил е и народен представител в 42-рото и 44-ото НС, член на комисиите по транспорт и енергетика. През 2009-2011 г. е зам.-министър на транспорта, информационните технологии и съобщенията, като ръководи Управляващия орган на Оперативна програма "Транспорт" (2007-2013) и е българският представител в инициативата ТРАСЕКА.
Справка на БТА в Търговския регистър показва, че вписването на двамата все още не е отразено.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.