Брюксел пак ни критикува за работата с малцинствата и религиозните общности
Повече усилия са необходими за подобра защита на малцинствата и на децата и за да се гарантира, че техните нужди са поставени в процес на вземане на решения.
Това каза Томас Хамарберг, комисар по правата на човека на Съвета на Европа. Той публикува вчера доклад за своята визита в България през ноември 2009 г., целта на която е била да установи напредъка на страната в защитата на правата на малцинствата и на децата в неравностойно положение.
Защитата на малцинствата от дискриминация, расизъм и нетолерантност трябва да бъдат завишени, сподели той, препоръчвайки законодателна поправка, която да постави расистката мотивация като отежняващо вината обстоятелство при всички престъпления. Адекватни мерки трябва да бъдат предприети, за да се предотвратяват и наказват случаите на лошо полицейско поведение.
Комисарят се обърна към българските власти да предоставят обезщетения и бързо да намерят решение на нерешените пенсионни искове на жертвите от т.нар. „възродителен процес“. Хамарберг препоръча по-облекчен закон за регистрацията на религиозните вероизповедания, който напълно да защитава свободата им на сдружаване. Комисарят иска и законодателна поправка в Конституцията, свързана с по-добрата защита на правото на малцинствата да се сдружават и събират и за пълното ни присъединяване към стандартите на Съвета на Европа.
Образователните усилия, целящи интегриране на децата от малцинствените групи и децата с увреждания, трябва да бъдат продължени, смята Томас Хамарберг. Той настоява властите да подобрят достъпа до информация и до здравни услуги за членовете на социално-икономически неравностойните малцинствени групи - особено на роми, етнически турци и помаци.
Сериозно безпокойство продължава да се изразява по отношение на ситуацията с ромите, които все така живеят под нормалния стандарт. На ромите с отнети жилища трябва да бъдат предложени достойни алтернативни възможности. В доклада се посочва още, че достъпът до адекватно жилище, образование и социални права остава проблематично и твърде често те са жертви на расистки мотивирана дискриминация и насилие.
'''
во борба загина Гоце Делчев.
Животот го даде за Македония.
Македония - Слободна да биде.
Земя Македонска - на Македонците.
От Шар планина
до Егейско море,
и от Охрида
до река Места,
старо и младо се се расплакаа,
се се расплакаа
за Гоце делчев.
Сето живо име Македонско,
се се расплакаа за Гоце Делчев.
Нема го веке наш Гоце Делчев.
Македонско Знаме да развее.
Ама на народо Клетва му остави:
Да се борат !
Да не се предават !
Македонско Име да не заборават !
Немой да плачеш ,
мой народ поробен.
На клетата Судба
край ке и дойде.
Тогаш ке я кажеш Судбината твоя.
Македонски Народ - Слободен ке биде !
Земя Македонска - На Македонците !
Многострадалний българский народе!!!
Така ли нито един виден български политик не се намери в милото ни отечество да докаже на Европа,че българомохамеданите/помаците/ не са нищо друго освен най-българската част от нацията ни.
Българомохамеданите са онази част от обществото ни,която е запазила в годините на робството българщината ни в най-чистия й вид/език,фолклор,нрави и обичаи/.
Възмутен съм от:
1.Безхаберието на държавата към откъсващите се живи части от тялото й.
2.Безхаберието на политиците ни към ширещите се безнаказано ислямски мисионери из средите на това изстрадало българско население.
3.Отрицателното отношение на една част от българите към своите братя/българомохамеданите/.
4.Употребата на обидната и унизителна дума "помак" в медиите.
Господа управляващи,използвайте всички начини за приобщаване на това население към българската нация днес,защото утре ще е късно.
Българомохамеданин!
Гръкомохамеданин!
Македономохамеданин!
Сърбомохамеданин!
Пълна дивотия. Ти дори не знаеш, че в България живеят не само мохамедани, а и алиани и общото наименование на тези хора е мюсюлмани.
Ех Брястов, тъпотията е велико нещо, а омразата е опасно нещо.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.