Вкараха в предизборна агитация попълването на улични дупки в Кресна

29 април 2011 00:10   6 коментара   18543 прочита
Съветниците от групата на Стефан Дончев на място “сондираха” запълването на дупките
Съветниците от групата на Стефан Дончев на място “сондираха” запълването на дупките


Съветниците от групата на Стефан Дончев на място “сондираха” запълването на дупките

Попълването на дупките събра 8 съветници от групата на Стефан Дончев на улица “Вардар” в квартал “Моравска” в Кресна. Те настояха лично на място да проверяват как се извършва ремонтът. 5-те им колеги от групата на Виктор Ташев не се явиха. Според съветниците Боян Смиленов, Божидар Бенгюзов, Стефан Дончев, Бойко Ребреев попълването на дупките е прибързано и мирише на предизборна агитация. Няма да има ефект, а само ще се похарчат десетки хиляди лева, уточниха те. Според тях само преди няколко месеца е правен харчлък, като дупките били запълвани с пясък.

Въпросът, който стигна и до уличен спор при появяването на кмета инж. Илиян Кръстев и заместника му инж. Георги Иванов, бе защо е предоставено на фирма “Пиринстройинженеринг” от Благоевград да попълва дупките, при положение че Общинският съвет има и други решения за тази улица, които не се изпълняват. Защо все тази фирма се вмества в общинските поръчки на Кресна, попитаха още съветниците кмета.

Едно от взетите вече решения е общинското дружество “ВиК” да подмени водопровода по улицата и после да се мисли за ново асфалтово покритие, като средствата да се осигурят чрез възстановяване дълга на общината към водното дружество, възлизащ на около 80 000 лева.

Средствата за ново асфалтиране съветниците предвиждат да постъпят от продажба на общински имоти. Според бизнесмена Николай Смиленов попълването на дупките е ненужно и поради това, че асфалтът по улица “Вардар” е втора употреба, няма добро сцепление и още месеци дупките ще се появят отново. Сагата с улица “Вардар” не е приключена и вероятно тя ще е една от горещите точки в дневния ред на Общинския съвет на следващото му заседание.


Още за: Ст. Дончев   ремонт   агитация   Още от: Бизнес

Принтирай статия
6 коментара
29 Април 2011 10:36 | В и К
Оценка:
8
 (
8
 гласа)

Тъпи селяни, незнаят какво искат. Хем ги боли, хем сърби.


29 Април 2011 11:21 | ГЕРБ
Оценка:
-4
 (
4
 гласа)

И ДА ПОПАЛВАТЕ ДУПКИ И ДА НЕ ПОПАЛВАТЕ СЕ СИ Е ТАЯ. НЕМА ДА СТЕ ВИЕ.


29 Април 2011 12:40 | В и К
Оценка:
6
 (
8
 гласа)

даите на нашта ламя всичко. дано да се задави.


29 Април 2011 15:46 | 1
Оценка:
2
 (
2
 гласа)

Защо не асфалтирате и долната улица "Даме Груев"- на нея също живеят избиратели?


29 Април 2011 21:25 | Моравец
Оценка:
2
 (
2
 гласа)

Ст. Дончев контролира агитирането т. е. асфалтирането на ул. "Вардар"..... Мазно подводничарче е той, гледа къде може да се закрепи


01 Май 2011 05:25 | грамотен
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Неграмотни хора. Не се казва попълване, а запълване.




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар