“УниКредит Булбанк” закри офиса си в ГУМ - Петрич

Общината загуби 2000 лв. месечен наем
Община Петрич се лиши от наем за общинско помещение, след като доскорошният наемател “УниКредит Булбанк” освободи офисите си, намиращи се в едно от крилата на ГУМ, над ресторанта. Причината, поради която банката се е отказала от помещенията, е решението на банковата институция да намали офисите си. До момента в Петрич те имаха един централен клон и два офиса в центъра на града. Сега остават с един офис в центъра и един клон.
2000 лева бе месечният наем, който плащаше банката на общината, в момента помещението е запечатано и е празно. Така на практика ГУМ - Петрич се ползва основно от наематели на партерния и първия етаж, последният етаж е празен. Въпреки многократните опити на финансовата дирекция за търсене на наематели, няма желаещи, тъй като кризата удари дребния бизнес и огромна част от наемателите напуснаха щандовете - едни фалираха, а други се нанесоха в помещения в нови постройки в централната градска част.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.