Топприватизаторът Иван Цеков фалира

11 януари 2011 00:10   5 коментара   37394 прочита
Лявата половина от сградата, която е собственост на Ив. Цеков, се продава от съдия-изпълнител
Лявата половина от сградата, която е собственост на Ив. Цеков, се продава от съдия-изпълнител


Лявата половина от сградата, която е собственост на Ив. Цеков, се продава от съдия-изпълнител

Остава без мезонета си, хижа "Трите буки" и фабрика "Етавия"

Съдия-изпълнител от Кюстендил обяви за продан цялото лично имущество на местния бизнесмен Иван Цеков заради дългове към Българска банка за развитие. Това е вторият публичен търг, свързан с кюстендилския бизнесмен Иван Цеков, през последните шест месеца. Продава се най-голямата фабрика за плетива от близкото минало "Етавия". Мераклиите могат да разгледат и наддават и за мезонета на бизнесмена, намиращ се на ул. "Хаджи Йоаким" 1 в Кюстендил. Жилището е на три нива, като на първия етаж е само входът на апартамента, на втория са кухнята, трапезарията и холът, на третия са спални с бани към тях. Целият мезонет е 115 кв.м, като към него има и гараж, тавански помещения и мазе. Жилището на бизнесмена се предлага на първоначална цена от 84 000 лева.

Продава се и хижата му, позната на кюстендилци като малката хижа "Три буки", намираща се в местността Влашки дол над с. Савойски. Тя е в самото сърце на Осоговската планина и е двуетажна тухлена постройка. Към нея освен две кухни, механа, спални и сервизни помещения има и масивна стопанска постройка, разположена на 74 квадратни метра. Към този имот принадлежат и три декара прекрасна земя с разрешително за строеж, което го превръща в райско място за инвеститори, решили да развиват планински и ски туризъм. Цялата тази собственост на Иван Цеков се предлага за 96 000 лв.

Продава се и терен от 4,5 декара в близкото до града село Жиленци, оценен на 36 000 лева.

При първата тръжна процедура частният съдебен изпълнител обяви за публична продан цеховете на "Етавия", намиращи се в промишлената зона на областния град, поради невъзможността бизнесменът и фирмата му ЕТ "Иван Цеков" да погасяват задълженията си към Българската банка за развитие.

Паметливи кюстендилци припомниха, че Иван Цеков бе първият гмурнал се във водите на приватизацията след демократичните промени. Заедно с немски партньори успя да закупи с компенсаторни бонове "Етавия", на което дотогава бе директор. Малко по-късно дружеството продаде терена на старата фабрика "Етавия", намираща се в централната градска част на областния център, и премести производството си до фабрика "Велбъжд", която вече не съществува. В момента на терена на старата фабрика "Етавия" се намира магазин "Кауфланд".


Още за: Ив. Цеков   дългове   фалит   Още от: Бизнес

Принтирай статия
5 коментара
11 Януари 2011 15:42 | ?????
Оценка:
0
 (
6
 гласа)

Eeeeх, май Стефко Колев му разказа играта на Цеков. Завлече и хората и него.


18 Януари 2014 22:18 | аз
Оценка:
1
 (
5
 гласа)

Пък и на Стефко Колев му разказаха играта...


23 Януари 2014 00:23 | Анонимен
Оценка:
3
 (
7
 гласа)

Поздравления за Окрьжния Сьд в Кюстендил относно решението за отнемане на незаконно придобитата вила на бившия топ - милионер Иван Цеков ! Много справедлива е тази присьда. Защо се бави и сьдебното решение за отнемане и на ипотекирания мезонет на Иван Цеков на ул. " Калоян "№2 в Кюстендил ? Много години той демонстрираше излишен лукс, караше скьпи коли вкл. и джип последен модел, живееше охолен живот, необезпокояван от никого ? Време е да си получи заслуженото


22 Януари 2015 17:46 | До анонимния кретен
Оценка:
1
 (
5
 гласа)

Колко си жалък, анонимен глупако! Скрий се в дупката, от която си излязъл, и ни избавете от глупавите, злобни и тъпи коментари. Жалко нищожество!!


26 Януари 2015 23:58 | ГЕОРГИЕВИ
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

ДО КОМЕНТАРА ОТ 22. 1. 2015 г. ---- ВИЕ СТЕ ЖАЛКИ, КОИТО ПИШЕТЕ ЗАЩИТНИ КОМЕНТАРИ СЛЕД 1 ГОД. ОТ ПУБЛИКУВАНЕТО ИМ В САЙТА . ВИЕ, КОИТО ПИШЕТЕ СТЕ ОТ Т. Н. СЕМЕЙСТВО НА И. ЦЕКОВ - ТОЙ В МОМЕНТА СЕ ИЗЖИВЯВЯ КАТО КООРДИНАТОР НА " АБВ" В КЮСТЕНДИЛ, ИЗМЕНЯЙКИ НА СВОЯТА ПАРТИЯ - БСП, КОЯТО ГО НАПРАВИ ДИРЕКТОР НА БИВШИЯ ЗАВОД " МАРЕК ", А ТОЙ СИ ПОДИГРА С НЕГОВИТЕ ПОДЧИНЕНИ, КОИТО РАБОТЕХА ЗА ЖЬЛТИ СТОТИНКИ.
НЕЗАКОННО ПРИДОБИТАТА МУ ВИЛА НА " ТРИТЕ БУКИ " Я ПРОДАДОХА,
ТРИ- ЧЕТИРИ ПЬТИ МЕЗОНЕТА НА УЛ. КАЛОЯН " 2 БЕШЕ ОБЯВЯВАН НА ПУБЛИЧНА ПРОДАН . И. ЦЕКОВ ВЛЕЗЕ В ПОЛИТИКАТА В " АБВ ", ТЬЙ КАТО Е МНОГО БЛИЗЬК С Г. ПЬРВАНОВ И ЦЕЛТА МУ Е ДА СЕ СПРЕ ПУБЛИЧНАТА ПРОДАН НА ИПОТЕКИРАНИЯ МУ МЕЗОНЕТ КЬМ " БЬЛГАРСКА БАНКА ЗА РАЗВИТИЕ " .
НЕ САМО КЮСТЕНДИЛ, НО И ЦЯЛА БЬЛГАРИЯ ЗНАЕ ЗА НЕГОВИЯ РАЗТОЧИТЕЛЕН ЖИВОТ ПРЕДИ ГОДИНИ ! ОТПРАВЕНИТЕ КЛЕТВИ ЗАПАЗЕТЕ ЗА ВАС, ЗНАЕТЕ, ЧЕ ИМА ВЬЗМЕЗДИЕ И ТО СЕ ВРЬЩА КАТО БУМЕРАНГ !!! ВИЕ СТЕ МНОГО, МНОГО ЖАЛКИ




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар






Зареждане...