Свалиха рязко данъците в Разлог, общината единствена в Пиринско подкрепи гражданите и бизнеса

30 декември 2009 00:20   8 коментара   18158 прочита
Кр. Герчев
Кр. Герчев


Кр. Герчев

Съветниците гласуваха предложенията на кмета инж. Кр. Герчев, мястото му в ОбС зае Ив. Терзиев

Кметът на община Разлог инж. Красимир Герчев намали местните данъци и такси, предложението му бе прието на редовната сесия на ОбС. Намалява се патентният данък и таксите за битови отпадъци.

Мотивите на инж. Герчев са по-голяма справедливост, като целта е максимално да бъде изравнен размерът на таксата за битови отпадъци, с която се облагат жилищните и нежилищните имоти на територията на община Разлог.

Общинските съветници одобриха таксата за битови отпадъци за нежилищен имот на граждани и предприятия да бъде намалена от 7,6 на 5,5 промила /хиляда върху данъчната оценка/, в това число: за сметосъбиране и сметоизвозване - 3,7 на хиляда - не се променя; за проучване, проектиране, изграждане, поддръжка, експлоатация, закриване и мониторинг на депа за битови отпадъци или други инсталации и съоръжения за обезвреждане на битови отпадъци - от 0,9 става 0,3 на хиляда; за поддържане на чистотата на територията за обществено ползване от 3,0 става на 1,5 на хиляда.

За улеснение на жителите на общината съветниците приеха предложението на кмета декларация за изчисляване на такса битови отпадъци според количеството на извозените битови отпадъци да не се подава всяка година, а само в случаите, когато има промяна на обстоятелствата.

Отменен бе чл. 19 от Наредбата за определянето и администрирането на местните такси и цени на услуги на територията на община Разлог и се създава нов чл. 19 със следните алинеи: Таксата за ползване на депо за битови отпадъци и за разрешени небитови отпадъци за жителите на община Разлог няма да се заплаща; За ползването на депо за битови отпадъци от други общини таксата е 3,60 лв. на куб.м.


Още за: ОбС   данък   понижение   Още от: Бизнес

Принтирай статия
8 коментара
30 Декември 2009 15:36 | Simone- The Assassinator ;)
Оценка:
5
 (
31
 гласа)

Е, най-после всички псевдопатриоти от "Патриотичен съюз...." и техните псевдоподдръжници- убедихте ли се, че Краси е технократ, човек на действието и човек, който държи на обещанията си и спазва поетите ангажименти?
Браво Краси!! Продължавай в същия дух и натрии носовете на тези, които през цялото време на кампанията плюеха срещу теб и ГЕРБ! Е, много от тях сега вече се превърнаха в най-ревностните привърженици на ГЕРБ, но ние си ги знаем и тези им хамелеонщини няма да минат!!! Много внимавай с тези хора, Краси!!! Те ще са първите, които пак ще опитат да ти забият нож в гърба по време на следващите местни избори.
Е, сега незаслужено някои хора ще станат съветници, нооо какво да се прави... Поне един път да се бяха появили в офиса на ГЕРБ по време на изборите, ама нейсе...здраве да е!!! Важното е след година и половина пак да им натрием носа, но за да стане това ще трябва много работа в полза на хората от общината! Мисля, че с действията си- ще успеем да ги убедим! Още веднъж-УСПЕХ!!


30 Декември 2009 18:54 | гербер
Оценка:
-5
 (
25
 гласа)

браво на ГЕРБ и ГЕРЧЕВ!


01 Януари 2010 14:26 | хахаха...
Оценка:
10
 (
14
 гласа)

На това от край време, популизъм му се вика... Защо великият Татарски, патрона на Краси, не го направи до сега? Тия дето цвилят от радост за кадърността на новия кмет, нека пресметнат с колко ще им се намалят данъците - с Нищо! Но това Нищо, умножено по броя на дънъкоплатците в Разлог си става Нещо! И това Нещо излиза от общинския бюджет! Като няма да има постъпления в него от строителство, туризъм, търговия и др. през 2010 г. в следствие на кризата, това Нещо си става още по-голямо Нещо. И да видим как ще "връзват" бюджета на общината т.г. Краси, че не разбира какво прави си е ясно, но поне да пита преди да се изхвърля... То пък и кого ли да пита? Дали заместника си по "Правните и икономически въпроси", този Титан на мисълта - Ванчо Гюров? Парите които губи от това намаляване на данъците общинският бюджет, ще ни ги вземат от другаде, граждани на Разлог! А ако не го направят, пак ще е за наша сметка - няма да се подържа както трябва градът ни! Та честито намаляване на данъците!


03 Януари 2010 13:16 | ашколсун!
Оценка:
2
 (
10
 гласа)

За намаляването на данъците "Мотивите на инж. Герчев са по-голяма справедливост, като целта е максимално да бъде изравнен размерът на таксата за битови отпадъци, с която се облагат жилищните и нежилищните имоти на територията на община Разлог." Добре че си го избрахме, та да се премахнат несправедливостите наложени от Татарски! Аферим! Айде сега и всичко останало несправедливо, да става бързо по-справедливо!


03 Януари 2010 16:25 | за предните
Оценка:
5
 (
11
 гласа)

абре ние от дека сме.стига ве4е с наборо.тои е невинен.кое ве кара да мислите 4е тои е седнал и сметнал това с боклука и пожеланията.стига де.де бре.срам нема те.играли сме заедно от деца. е сега доиде времето да го употребат.дано не се полако ми.ина4е не го виждам след 20г.отванка на пеиката на по ракиика.ха наздраве и успесна година


03 Януари 2010 18:32 | за предните /пополека/кравите крави-трите юници
Оценка:
5
 (
9
 гласа)

това за кравите е верно.имам там един познат,кога пие две ракии по4не да се жали как нема оправия и са стигали до бои заради като имало как ако има регламент.е,как цял кмет на община да се занимава с дребни вапроси като този.;направил съм цел отдел за такива проблеми ти мене занимаваш с тези работи;и сега какво-трябва да съкращават минимум 50 4овека администрация.изборите минаха.сега да гледаме напред.за сметката на г-н гер4ев.


03 Януари 2010 18:53 | крави-невинни
Оценка:
3
 (
9
 гласа)

за тоя от 18.32.тука става вапрос или за мите кошов;е.пандев и последно един градевец вихрен или изтам слантсевите.друг нема кои.ако има награда моя е.хората правиха и подписка с реални подписи не само от махала и от града.сега като се стопли да има вестници и телевизия.за познал каква е наградата и кьде да я полутса


05 Януари 2010 13:18 | гражданската съвест на Разлог
Оценка:
12
 (
16
 гласа)

Похвално за постъпката на Г-н ГЕРЧЕВ!
Но аз имам въпрос към Г-н Кмета!
Докога хората на Разлог ще плащат толкова скъпа вода?Проверете,дали това е правилно, и ако не е вземете съответните мерки.Хората на Разлог ще са Ви много благодарни.
ЧЕСТИТА НОВАТА 2010 ГОД. И ПОЛЗОТВОРНА ЗА ВСИЧКИ,КОИТО СЕ ОПИТВАТ ДА УПРАВЛЯВАТ ЧЕСТНО ТОЗИ ПРЕКРАСЕН ГРАД!БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ !НА ВСИЧКИ МНОГО УСПЕХ И КЪСМЕТ!




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар