Сигнал за корупция в Разлог до комисията на Я. Янев, частници "глътнали" 30 дка от полигона на гимназията по автотранспорт



Народни представители от Коалиция за България ще внесат в комисията на Яне Янев сигнал за корупция в община Разлог. Сигналът вече е бил предоставян на Янев през 2009 г. в качеството му на председател на ПГ на РЗС и с ангажимент да сезира органите, но до момента резултат няма, пише "КРОСС".
В сигнала става въпрос за имот на Професионална гимназия по автотранспорт. За нуждите на обучени на учениците се ползва автополигон, който има много съоръжения. Собствеността на терена е на държавата в лицето на Министерството на образованието. На 31 юли 2003 г. общинският съвет в Разлог дава съгласие да се учреди съвместно дружество „Пирин голф холидейс клуб” и дава съгласие имот от 900 декара да се апортира в новото дружество.
По средата на този имот попада и полигонът на гимназията, който е от 30 декара. Този имот също е апортиран в „Пирин голф холидейс клуб”, въпреки че е държавен. Този имот е завзет и всички съоръжения са разрушени. Днес този имот е част от голф игрището. Кметът на Разлог е направил предложение за промяна на статута на гимназията от държавно на общинско училище, за да може терените на училището да станат общински. Министърът на образованието тогава е отхвърлил това предложение. През 2004 г. Любен Татарски е предложил нов устройствен план, който е бил одобрен. По силата на този план границите на автополигона на училището са ликвидирани на практика.
докъде стигна този
случай-резултат !! нема и нема
! цел град знае кой ореза гората министъра не знае - срам ! -
Корнелия Нинова: Не приемам, че сечта при Поленица е била "незабелязана"
Министър Найденов: Готови сме да подпомогнем собствениците да възстановят гората, ако те го желаят.
Министърът на земеделието и храните д-р Мирослав Найденов информира Парламента, че държавата е готова да помогне на собствениците на изсечената край село Поленица 12-16 декара 45-годишна гора от черен бор да бъде възстановена.
Найденов каза това в рамките на парламентарния контрол в отговор на питане, внесено от Корнелия Нинова, депутат от Парламентарна група на Коалиция за България.
Министърът съобщи, че е извършена спешна проверка, при която е установено, че сечта е извършена от неизвестни лица, а имотът попада в зелената зона на град Сандански и НАТУРА-2000.
"Тезата Ви, че сечта е останала незабелязана, за мен е неприемлива. Радвам се, че е подаден сигнал до прокуратурата. Ще има ли нака
за кмета ! на Сандански !
ремонт пътя Мелник-Рожен - 6 мин. лева добре усвоени преди две години - иди и виж сега състоянието на пътя - при най- слабия дъжд канавки, водостоци се запушват и тоя ремонт за мен е чисто безсмислен и тия пари така си ойдоха .....та такива ми работи .....господин депутатин ...а ти дека си, шо бегаш от градо ! Сандански !
това що направи в с . Лешница е пълна лудост -унищожи Кмете единствената поддържана градинка и лиши майките и децата на с. Лешница от тая хубава придобивка ! сега майките те кълнат и теб и тия около теб ! унищожи града а сега и селата почна ...тато че ли няма друго място да се туреше тоя дом и да нямаше конфликти ...до къде се допреш кмете сичко усираш ... устра градо а сега и селото .
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.