Проверяват 97 богаташи от Пиринско с доходи над 50 200 000 лв.

Данъчни в мащабна акция за установяване произхода на парите
97 физически лица на територията на Благоевградска област са получили през 2008 г. доходи извън заплатата си на стойност над 50 000 лв., сочи справката на ТДНАП - София за подадените декларации през 2009 г. На всички лица с такива доходи ще бъдат наложени индивидуални проверки, за да се установи дали е трябвало да се регистрират по ДДС, или не. Общата сума, която са получили 97-те богаташи, е над 50 200 000 лв. От тези 97 само 1 е декларирал доходи над 1 млн. лв., 4-ма - над 500 000 лв., останалите са с по 100 000-250 000 лв. доходи.
Проверките ще изследват дали доходите им са облагаем оборот по смисъла на Закона за ДДС, както и дали са извършвали независима икономическа дейност. По закон всяко физическо лице, което е получило повече от 50 000 лв. доход, различен от заплатата, задължително трябва да се регистрира по ДДС в 14-дневен срок от надвишаването на сумата, обясни старши експертът по комуникации в благоевградския офис на НАП Лили Димитрова. Тя уточни, че в облагаемия доход попадат хонорари, консултантски възнаграждения, доходи от наем на недвижимо имущество и др. Всеки, който е пропуснал да направи сам регистрацията, ще бъде служебно регистриран от инспекторите на НАП. Освен това ще му бъде назначена ревизия, която да определи сумата на начисления ДДС заедно с всички лихви за периода.
От вторник ТДНАП - София е започнала проверки на 27 физически лица за регистрация по ДДС. Проверката не е самоцелна, идеята не е да търсим неначислен ДДС за минали периоди, а да направим така, че законът да се спазва в бъдеще, коментира по този повод изпълнителният директор на НАП Красимир Стефанов.
Защо за едни законите важат,а за други - не.
че корупцията е голяма за адвокатите ,за даначните служители ,че живеят много охолно и истината е друга карат доста хубави коли е не са от заплатата им докторите ако не им дадеш пари не те поглеждат а остава си и дате прегледат тук вече идват и служителите по общини там се рекетира много яко на където и да се обърнеш е зле а на една заплата направо се мре.
е скапаняк не всички са корумпирани ясно ли ти е
така че ен се исказвай неподготвен
Не така партийци, народът е гладен!
Те не спат. Те крадат. Ние спим, че ги търпим. Някои беше казал, че когато няма правосъдие, има възмездие. Дано дойде по-скоро за тях - тези, които крадоха и крадат, тези които се гавреха ипродължават да се гаврят с обикновения човек.
Просто е страшно в тази държава.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.