Общината раздели собствеността на бившия ресторант “Златното пиле”

29 януари 2011 00:20   3 коментара   30916 прочита
Вчера съветниците в Благоевград гласуваха учудващо скоростно и без особени разногласия
Вчера съветниците в Благоевград гласуваха учудващо скоростно и без особени разногласия


Вчера съветниците в Благоевград гласуваха учудващо скоростно и без особени разногласия

Съветниците поставиха рекорд по скоростно гласуване и за 1 ч. разгледаха 17 точки от дневния ред

Общинският съвет в Благоевград реши да ликвидира съсобствеността си с популярния някога ресторант “Златното пиле” с еврейския гражданин Исак Мордох, като вчера гласува инвестиционен проект за обособяване на дяловете на собствениците. Според него, без да се нарушава конструктивната цялост на обекта, като дял на Мордох се предоставя съществуващия магазин за булчински дрехи от 142.40 кв.м, или 36,24%, на партерния етаж на сградата, а за общината остават 250,55 кв.м, или 63,76%.

Местните парламентаристи дадоха съгласие общината да кандидатства с проект за безвъзмездна финансова помощ “Изграждане и функциониране на областни информационни центрове”. Центърът ще бъде разположен в бившето кафене до зала “Яворов” в сградата на АУБ, в него ще бъдат разкрити четири работни места.

Вчерашната сесия на ОбС бе най-кратката, откакто се конституира преди повече от 3 години, и от общо 23 точки, включени в дневния ред, 17 бяха гласувани за рекордните 60 минути.

Следващото заседание на ОбС ще е извънредно на 11 февруари, когато ще се гласува проектът за бюджет на Благоевград за 2011 г.


Още за: община   имот   И. Мордох   Още от: Бизнес

Принтирай статия
3 коментара
29 Януари 2011 17:44 | мими
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Боже, що така не работи и ООН? До са да са решили проблема със "съществуването" на Севернокипърската турска република. Мъчат се горките от 1960 г. Ма как нема да се мъчат като още със създаването е "заложено" това разделяне-назначават за "глава" епископ, който държи и църковната и светската власт. Демек нещо като цар. Ма пък много бързо минаха пустите му кипърци към ЕВРОТО. Само 4 години след приемането им в европейския съюз. Егати отличниците. Да се чудиш що тогава кипърци живееха и работеха в нашия ТИИЦ.


29 Януари 2011 20:19 | ПСИХОЛОГ
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

РАЗДАВАЙТЕ, РАЗДАВАЙТЕ НА ЕВРЕИ И ТУРЦИ АПЕТИНТИ ИМОТИ В ЦЕНТРОВЕТЕ НА ГРАДОВЕТЕ А НА БЪЛГАРИТЕ ДАВАЙТЕ КОМПЕСАТОРКИ ЗА ЗАДНИ НУЖДИ.


30 Януари 2011 14:45 | Вирикуев
Оценка:
2
 (
2
 гласа)

Оти му го нема името на Данката Очото на сайто на ГЕРБ-Благоевград? :
http://www.gerb.bg/bg/regions/regionsdetail/from/regionslist/id/29
Да не са го духнали, кажете бре?
Кой е новиот кокорбашия?




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар