Кредитори погнаха чужденец-инвеститор: Продават империята "Вирон" на гръка, който съсипа градския плаж в Гоце Делчев, 5 магазина и апартамент в центъра при съдия - изпълнител

Гръкът Вирон Пликас, който съсипа част от градския плаж в Гоце Делчев, застроявайки го с кооперации без да се съобрази с подписан 5-годишен договор, да не променя предназначението му, е в ръцете на съдия - изпълнител. За обезпечавана на кредит към Юробанк в момента обект на публична продан са 5-те магазина в Гоце Делчев и огромен апартамент на обща стойност над 230 000 лева. Вирон Пликас се засели в Гоце Делчев още през 1999 година, нае плажа на града и на част от него започна да строи жилищен комплекс. Той бе и един от претендент - инеститорите за преобразуване на военното летище в Гоце Делчев за обществено ползване заради близостта му със зимния курорт Банско и редица туристически селища в района.
В идеята си за летището Вирон бе заедно с немския предприемач, собственик на фабриката за облекла Бертрам Ролман. В Гоце Делчев се говори, че не само банкови кредити е оставил Вирон, той имал и големи кредити от частни лица в града. Това е поредният грък, който се полакоми за евтина работна ръка и сериозни печалби в България и бе един от първите пристигнали в региона.
Р. Андонов
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.