Камериерки и сервитьорки масово бягат от залязваща туристическа "перла"
Метачки от чистотата бяха назначени в залязващата туристическа перла на Югозапада - "Интерхотел Сандански". Причината за "кадровия пожар" бе масовото напускане на дългогодишните титулярки. През октомври и ноември молби за напускане подаде и една трета от персонала в ресторанта и механа "България". Причината е ниското заплащане - около 360 лв., и лошият микроклимат, който цари в комплекса след напускането на изпълнителния директор Александър Александров и неговия заместник Иван Колаксъзов. От близо четири месеца комплексът се ръководи от София.
На сайта собственичката на Интерхотела Весела Кюлева - вдовица на разстреляния банкер Емил Кюлев, която харчи парите му с бившия си любовник във Виена, е обявила, че търси изпълнителен директор. Камериерките, които изнесоха на гърба си цялостното почистване на комплекса след мащабния ремонт, сами депозирали молбите си за напускане пред директор операции Мими Караджа, която няма реална власт.
Любопитен е фактът, че за нови камериерки се назначават ромки, които нямат претенции за нормална заплата, тъй като и не работят качествено.
Както камериерките, в молбите си за напускане и сервитьорите от ресторанта и механа "България" са посочили лични причини за напускането си. Сред тях са и доайени от откриването на комплекса преди 25 години. Санданчанката Мария Николова каза, че такова негативно напрежение в комплекса не е имало по време на смяната на директора Николай Томов, който ръководи комплекса близо 7 години и го превърна в най-предпочитано място за отдих и конферентен туризъм не само на български туристи, но и на гости от съседните държави Гърция, Македония, Сърбия.
След него управлението пое младият и амбициозен икономист-финансист Александър Александров, който се зае с нелеката задача да извърши най-големия ремонт на хотела от създаването му досега. Вместо награда за добра свършена работа той получи заповед за освобождаване на постта. Причините за отстраняването му останаха в тайна, той също не пожела да ги коментира.
От четири месеца не спират обявите за набиране на камериерки и сервитьорки по местните кабеларки и радиостанции, но без резултат.
Това не ти е метачките по улиците, защото по улицата стъпваш, има вятър... а в хотела и ресторанта пипаш приборите :) Хепатитът е остро заразен, дори и при малко невнимание човек може да стане жертва - а тези ромки-жени къде живеят???
Не сте ли съгласни?!
Подареното ще се превърне в нищо и на негово място -.... въздух
за яне-искане за проверка
Малко история – нотариален акт за констатиране правото на собственост върху недвижим имот №99 том № рег. №3932 дело №364 от 2 000 год.
На основание чл. 483 от ГПК, признавам „Интерхотел Сандански България „ АД гр. Сандански за Собственик на следния недвижим имот :Дворно място –тенис корт с площ -4. 117 дка намиращ се в гр. Сандански извън регулацияа м. Бански път по АДС 4. 030 дка
При съставянето на акта се представиха следните документи удостоверяващи правото на собственост и изпълнение на особените изисквания на закона : акт за държавна собственост 2345/1. 08. 1995 год. и т. н. .....
Чл. 483. Когато собственикът на недвижим имот няма документ за правото си, той може да се снабди с такъв, след като установи с надлежни писмени доказателства пред нотариуса своето право.
(Ал. 2 изм. - ДВ, бр. 124/97 г.) Ако собственикът не разполага с такива доказателства или те не са достатъчни, нотариусът извършва обстоя
(Ал. 2 изм. - ДВ, бр. 124/97 г.) Ако собственикът не разполага с такива доказателства или те не са достатъчни, нотариусът извършва обстоятелствена проверка за придобиване собствеността по давност чрез разпит на трима свидетели, посочени от кмета на общината, района или кметството или определено от него длъжностно лице, в чийто район се намира недвижимият имот. Свидетелите се посочват по указание на собственика и трябва по възможност да бъдат съседи на имота.
Въз основа на доказателствата по ал. 1 и 2 нотариусът се произнася с мотивирано постановление. Ако с него правото на собственост се признава, нотариусът издава нотариален акт на молителя за собственост върху недвижимия имот.
Чл. 484. Нотариалният акт по предходния член трябва да съдържа:
а) указанията по б. "а", "б", "д" и "е" на чл. 476;
а) указанията по б. "а", "б", "д" и "е" на чл. 476;
б) името, презимето и семейното име на собственика, а така също и занятието и местожителството му, и
в) точно описание на недвижимия имот, с посочване на границите и местонахождението му.
При издаване на този нотариален акт не се спазват разпорежданията на чл. 474, ал. 4 и 5, 475, 478 и 479.
След малко размисъл какво се получава – че „Интерхотел Сандански България „ АД е придобил държавен терен по обстоятелствена проверка !!
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.