ЧЕЗ въведе дистанционно управление на три възлови станции в Банско

15 ноември 2010 00:10   2 коментара   12870 прочита
Р. Йорданов
Р. Йорданов


Р. Йорданов

Инвестицията от 190 000 лева повишава сигурността на захранването в курорта в навечерието на зимния сезон

ЧЕЗ въведе дистанционно управление на три възлови станции в Банско, които досега се управляваха ръчно. Инвестицията в модерното оборудване на стойност 190 000 лева повишава сигурността на захранването в курорта в навечерието на зимния туристически сезон. За изграждане на самите възлови станции "Банско-1", "Банско-2" и "Банско-3" компанията е вложила общо над 1 200 000 лева.

Телемеханизацията на съоръженията позволява диспечерските служби на "ЧЕЗ Разпределение България" да ги управляват от разстояние. По този начин информацията за състоянието на мрежата и сигналите за евентуални аварии се подават автоматично към диспечерите, което съкращава значително времето за реакция.

Телемеханизацията на съоръженията ще доведе до сериозен спад на честотата и продължителността на възможните прекъсвания на територията на курорта. Това е допълнителна гаранция, че няма да допуснем големи сътресения през зимата. Правим всичко възможно хотелите и съоръженията в Банско да могат да работят нормално по време на ски сезона, а жителите и гостите на града да се чувстват комфортно, каза директорът на отдел "Експлоатация и поддържане" Росен Йорданов.

В резултат на инвестициите, направени от ЧЕЗ за района на Банско, и по-балансираните темпове на строителството напоследък капацитетът на съоръженията от електроразпределителната мрежа в момента е достатъчен, за да покрие нуждите на повишеното потребление през зимния туристически сезон. Компанията има и разработен проект за изграждане на нова подстанция в местността Кулиното в случай на възвръщане на ускорените предкризисни темпове на строителство.

През последните пет години ЧЕЗ инвестира 5 200 000 лева в подобряване и разширяване на мрежата в трите най-големи зимни курорта в Западна България - Банско, Боровец и Рибарица.


Още за: ЧЕЗ   електроенергия   Банско   Още от: Бизнес

Принтирай статия
2 коментара
15 Ноември 2010 12:00 | Токчо
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

И кой ще ги плаща тези пари??? Пак ние - съвестните граждани, защото не вярвам да си ги спрат от ежеседмичните си полети до Чехия. Така е, защото не сме цигани (и техния ток плащаме, нали не сте забравили?).


15 Ноември 2010 12:24 | 111
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

този на снимката заедно с протежето му цецко станински са най големите рекетьори на бизнеса от чез в благоевградско!!!




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар