"Агромах" блокира търга за 6 752 034 лв. за парка и 25 улици в гр. Гоце Делчев

22 фирми се конкурират за офертата
Търгът за възлагане на обществена поръчка за реконструкцията на градския парк в град Гоце Делчев и рехабилитация на 25 улици е отложен, научи "Струма". Възлагането на обществена поръчка, която е на стойност 6 752 034 лв. без ДДС, е блокираноя заради подадена жалба от благоевградската строителна фирма "Агромах" ЕООД, която оспорва част от изискванията в тръжната документация и блокира провеждането на търга преди дни. 22 фирми са купили тръжни документи за участие в търга за крупната обществена поръчка в град Гоце Делчев, който трябваше да се проведе на 22 юни, единствено фирма "Агромах" е подала жалба пред Комисията за защита на конкуренцията. До края на септември трябва да се направят корекции в изискванията за търга и той да се проведе, ще има ново събеседване в МРРБ и ново обявление на процедурата за възлагане на обществената поръчка, коментираха от община Гоце Делчев.
"Агромах" протестира срещу условието участникът в търга да притежава собствена асфалтова база или договор с производител на асфалтови смески, разположена в радиус от 50 километра от обекта на поръчката, което изискване бе заложено за спазване на технологията относно температурата на полагания асфалт за качествено изпълнение на строителството. Мотивът на подалите жалбата в Комисията за защита на конкуренцията е, че въпросното изикскване към участниците в търга за наличие на асфалтова база на не повече от 50 км от строителния обект, както и методиката за оценяване на офертите, ограничават свободата на лоялната конкуренция.
В Гоце Делчев има две асфалтови бази, в Разлог също има такива бази, с които може да се сключат договори за доставка. Съществуват и мобилни асфалтови бази, които могат да се монтират до самия строителен обект, така че основанието за обжалване на процедурата не е мотивирано, коментираха собственици на фирми след проваления търг.
Фирма "АГРОМАХ"/от обръча на Доган/ за няколко години съсипа всичко,което природата е създавала за хилядолетия по поречието на Струма,обричайки внуците ни да наследят грозно и разровено от огромни ями и изтърбушено речно корито.
А и друго- всички видяхме палатите на Долорес Арсенова,която им осигури концесията,но никой не я пита колко получи за това.
Тези "момченца"са голями мъже и не добиват незаконно баластра-така се нарича за незапознатите.Идете и вижте базата им /по европейски стандарт/ и тогава коментирайте за ТЯХ!И не ги свързвайте с Доган и Паскалев.Ха,ха 100%...абе хора не пишете глупости...
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.