15 строителни фирми и консорциуми купиха документи за участие в търга за 3 198 682 лв.

До 6 август се очаква да надхвърлят 25
15 строителни фирми и консорциуми купиха документи за участие в търга за изпълнение на един от най-големите проекти в Петрич - “Възстановяване и благоустрояване на градската среда”, на стойност 3 198 682 лева и 12 стотинки без ДДС. От администрацията вчера поясниха, че се очакват още кандидати, тъй като крайният срок е 6 август.
На 17 август ще стартира процедурата по отваряне на пликовете с офертите. Очаква се в търга да участват над 25-30 фирми, а процедурата по преглеждане на документацията ще продължи няколко дни.
Проектът, както “Струма” писа, бе разделен на три позиции - обновяване на улични и пешеходни зони в централната градска част на Петрич на стойност 792 126 лева; възстановяване, рехабилитация и благоустрояване на улична мрежа и подобряване на градска среда в жк “Самуил” за 1 922 720 лева; озеленяване на градския пейзаж и изграждане на детска и спортна площадка в жк “Самуил” на стойност 483 835 лева. Посочените цени в трите позиции са без ДДС, като от администрацията вчера изрично уточниха, че позициите са три, но търгът е един, като всяка една от фирмите при желание и възможности може да кандидатства по повече от една позиция.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.