Пирин с пълен обрат срещу Витоша, англичанин вкара два гола за орлетата

06 април 2018 09:36   8236 прочита

След близо месец без победа, отбора на Пирин спечели пълни три точки. Орлетата направиха пълен обрат срещу домакините от Витоша Бистрица. В мач от втория кръг на втората фаза от шампионата двата тима направиха динамичен и резултатен двубой. Витоша поведе в резултата в 26 минута с гол на Христов.

В последната минута на първата част юношата на Хъдърсфийлд Фло Боджач изравни след удар с глава. След почивката съдията Георги Кабаков се изложи, като отсъди дузпа за игра с ръка, каквато изобщо нямаше, а Григор Долапчиев нацели играта. В 70 минута англичанина с албански корени Фло покачи на 1:2, а крайното 3:1 фиксира Анди Рения седем минути преди края на мача. Колин Хендерсън изигра силен мач, а орлетата инкасираха 5 жълти картона.

След три поредни загуби Пирин сложи край на тази серия, дори и с трима юноши, с които Милен Радуканов започна мача. Пирин вече има 29 точки с една по- малко от Черно море, преди гостуването на варненци на Славия. В следващия кръг на 13 април Пирин приема Черно море на стадион Христо Ботев