Световноизвестната пиеса „Ничия земя” закрива VI издание на Международния театрален фестивал „Тара-ра-бумбия“ в Благоевград
Спектакълът на Македонски народен театър „Ничия земя“ поставя финалния щрих на VI издание на Международния театрален фестивал „Тара-ра-бумбия“. На 19 май (събота) от 19.00 часа на Голяма сцена на Драматичен театър „Никола Вапцаров“ в Благоевград публиката ще види Сашко Коцев, Никола Ацески, Александар Михайловски, Гораст Цветкоски, Александар Микич, Славиша Кайевски, Александар Гьоргиески, Борче Начев, Оливер Митковски, Камка Тоциновски, , Ненад Ангелкович, Стефан Спасов, Григор Йовановски, Кристина Гийева, Филип Миленкоски, Александар Иваноски, Мария Кондовска и Томе Станковски. Постановката от Данис Танович „Ничия земя“ е с адаптация и режисура на българския режисьор и актьор Александър Морфов. Спектакълът, създаден по филмовия сценарий на Танович, получава „Оскар” за най-добър чуждоезичен филм през 2001 година.
Сценографията е дело на Никола Тороманов и Валентин Светозарев, музикално оформление- Александър Морфов, костюми- Никола Тороманов и Валентин Светозарев, лайт дизайнер-Крис Егер. Асистент режисьори са Никола Кимовски и Николина Куяча.
Световноизвестната пиеса „Ничия земя” представлява сатира срещу войната и медиите, които се подиграват с хората с цел сензация и рейтинг, в този свят измъчван от тероризъм и войни.
След хитовия спектакъл „Животът е прекрасен”, Морфов продължава сътрудничеството си с МНТ, този път с човешката драма „Ничия земя”. Във филмовия сценарий „Ничия земя” на Танович става дума за войната от деветдесетте години на XX век в границите на бивша Югославия. Причината е суровия живот и налагането на своеобразна културна идентичност (включвайки и религиозната принадлежност), което се смесва с териториални, политически и икономически претенции.
Александър Морфов е един от най-добрите европейски режисьори. Работи по сцените на най-големите театри в България, Русия, Израел, Латвия, Румъния, Македония и.т.н. Получавал е многобройни национални и международни театрални награди между които: „Аскеер”, „Икар”, „Златна муза”, „Златна маска”, „Кристален Турандот” и „Чайка”.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.