От кошер добивахте 10-15 кг мед, сега ще прибирате по 80-90 кг чрез уникален метод
Договор за побратимяване и грамота връчи научният сътрудник Кирил Богомолов на председателя на дружеството Йордан Филипов
Руският учен от Новгород К. Богомолов сътвори сензация пред пчеларите в Сандански
Нов метод за многократно увеличаване добива на мед прилагат пчеларите в Сандански, в резултат от кошер ще добиват мед между 80-100 кг, при нормални 10-15 кг. За целта започва засаждане на медоносни растения с различен етап на развитие и лечение на пчелите, съобщи председателят на дружество "Пиринско цвете" Йордан Филипов. Методът е руски и за първи път се прилага извън страната, и то в Сандански, по патентована технология на "АПИСФЕРА-М", Новгород, област Рязанска, с научен сътрудник Кирил Богомолов. Новината бе съобщена по време на честването на Деня на пчеларя Свети Харлампий. Кирил Богомилов, който работи в най-големия руски пчеларски институт, базиран в Новгород, връчи договор за побратимяване и грамота на председателя Й. Филипов.
Тайната за скока от 10-15 кг на 80-90 килограма е, че по нашия метод пчелите събират мед не един, а около три месеца, обясни Богомолов. Пчеларите в Сандански първи в България ще започнат да лекуват пчелите от най-страшния бич вароатоза с революционния руски метод без химия, без лекарства, по чисто термичен начин, така че акарите няма да могат да добиват резистентност към едно или друго пчеларско лекарство, както е сега. При термичния начин на лечение се използва специална центрофуга, в която пчелите наесен, когато температурата е между 8-10 градуса, или рано напролет и са на едно място се взимат от кошера, изтърсват се в центрофугата и започват да се загряват до 48 градуса. Кърлежите падат от пчелите и умират. Така пчелите, 100-процентово освободени от тях, се връщат в кошера, обясни Й. Филипов. Методът е патентован в Русия и Сандански е първият град, в който ще започне да се прилага.
Иновацията за пчеларите става факт, след като на почивка в курортния град дошъл К. Богомолов. Той харесал града и е в основата на побратимяването и прилагането на метода за лечение на заразените пчели. К. Богомолов сам разбрал, че в Сандански има действащо пчеларско дружество, и потърсил среща с членовете му. Първият, с когото се срещнал, бил Манол Узунов, който го представил на ръководството, и така се стигнало до решаване на проблем номер едно на пчеларите. Под егидата на Клуба на приятелите на Русия в Сандански с председател Благой Драмджиев, който също е пчелар, бе изготвен договорът за побратимяване и бе вписан в Българската асоциация на пчеларите.
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ОТНЕМЕ ЛЮБОВТА КЪМ РУСИЯ!!!
ЕХ ИВАНЕ,ИВАНЕ-Е-Е СИГУРНО СИ ДОСТА МЛАД И ЗЕЛЕН ИЛИ СИ НЯКОЙ НЕВЕЖА.
НЯМА ДА СЕ ВПУСКАМ В ПОДРОБНОСТИ,ЗА ДА ТИ ИЗНАСЯМ ПОЛИТИЧЕСКИ,ИСТОРИЧСКИ И ИКОНОМИЧЕСКИ ЛЕКЦИИ,НО ЩЕ ТИ КАЖА САМО СЛЕДНОТО.
АКО НЕ БЕШЕ "ДЯДО ТИ ИВАН" СЕГА ЩЕШЕ ДА БЪДЕШ С ФЕС И НАЙ-ГОЛЯМОТО ТЕХНИЧЕСКО ДОСТИЖЕНИЕ, ДО КОЕТО ЩЕШЕ ДА ИМАШ ДОСТЪП ,ЩЕШЕ ДА БЪДЕ ИБРИКА.
ЖАЛКО ЗА ДЕСЕТКИТЕ ХИЛЯДИ РУСИ,КОИТО ДОБРОВОЛНО СА ОСТАВИЛИ КОСТИТЕ СИ В МИЛОТО НИ ОТЕЧЕСТВО.
БЛАГОДАРНОСТТА Е НАЛИЦЕ.ИМА ТЕ ТЕБ И ОЩЕ НЯКОЛКО ХИЛЯДИ КАТО ТЕБ,КОИТО ЗАСЛУЖАВАТЕ ДА БЪДЕТЕ ПРОГОНЕНИ ОТ БЪЛГАРИЯ,ЗА ДА НЕ МЪРСИТЕ С ПРИСЪСТВИЕТО СИ ХУБАВАТА НИ ДЪРЖАВА.
Заветът на Захари Стоянов: ”Време е, когато стане дума за вънкашните неприятели на Отечеството, официалният московец да стои на първо място!” Кой въстана срещу нашето свещено дело - съединението на Южна със Северна България? Кой караше турците да навлязат в България и да пуснат малко кръвчица на българите? Кой отчисли българския княз от редовете на армията си, за да го опозори и омаскари, когато той се намираше на границата срещу неприятеля? Кой си дръпна от нашата войска офицерите с единствена цел да ни съсипе войската, когато тя се намираше в път за бойното поле? Кой насъска сърбите да ни нападнат откъм гърба, когато ние бяхме въз друга страна? Кой настояваше най-
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.